Co oznacza wynik USG tarczycy kobiety w wieku 32 lat?

Witam! Robiłam USG tarczycy,proszę o interpretację. Tarczyca dwupłatowca,jednorodna o prawidłowej echogenicznosci. Zachowany prawidłowy przepływ naczyniowy.W lewym płacie tarczycy w biegunie dolnym widoczna hipoechogeniczna zmiana ogniskowa wielk 3x4x5mm z widocznym obwodowym przepływem naczyniowym w funkcji dopplerowskiej. Poza tym zmian ogniskowych nie wykazano. Wymiary tarczycy grubxszerxdł. Lewy płat 13x14x46mm V=ok.4,4ml prawy płat 12x15x49mm,V=ok.4,6 cieśń grubość do 2mm objętość V=9,0ml W otoczeniu tarczycy patologicznych węzłów chłonnych nie uwidoczniono. Proszę o interpretację,strasznie się martwię

Lek. Wojciech Zygmunt

Tarczyca prawidłowej wielkości, budowy i o prawidłowej echogeniczności (brak zwyrodnienia i zapalenia) i unaczynieniu. Opisywana zmiana ogniskowa (guzek tarczycy) ma niejasny charakter. Określenie charakteru takiego guzka (łagodny lub złośliwy) może odbyć się na podstawie badania biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej (BAC). USG w żadnym stopniu nie może potwierdzić charakteru takiego guzka. Ze względu na małe rozmiary może istnieć problem z jego nakłuciem, ale doświadczony specjalista powinien dać radę. Proszę się nie martwić i pamiętać, że takie zmiany to najczęściej łagodne gruczolaki. Warto wykonać badania hormonalne (TSH, fT3, fT4), aby sprawdzić, czy dany guzek nie wykazuje autonomicznej czynności hormonalnej. Pozdrawiam i życzę zdrowia.