Co oznaczają oba płaty tarczycy niejednorodne o zmniejszonej echogeniczności?
prosze o interpretacje ,USG TARCZYCY Oba platy tarczycy sa niejednorodne o zmniejszonej echogenicznosci. Plat prawy:2,36x 1,61 x4,37 cm (8,71ml) Ciesn:0,5 cm Plat lewy:1,6x 1,7 x 4,4 cm (6,31ml) z guzkiem o zmniejszonym i niejednorodnym echo blizej gornego bieguna 0,7 cm-do BAC Guzek unaczyniony jest na obwodzie .Caly gruczol wykazuje prawidlowe unaczynienie.W sasiedztwie tarczycy nie stwierdza sie powiekszonych wezlow chlonnych

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Wojciech Zygmunt
60 poziom zaufania
Niejednorodna echogeniczność zwykle świadczy o przewlekłym zapaleniu lub zwyrodnieniu narządu. By potwierdzić charakter występującego w tarczycy guzka (łagodny/złośliwy) należy wykonać biopsję aspiracyjną cienkoigłową (BAC). Trzeba pamiętać, że większość guzków tarczycy to jednak łagodne gruczolaki. Pozdrawiam i życzę zdrowia.