Wynik USG tarczycy i guzki o niejednorodnym echu

Oba płaty tarczycy niejednorodne, wym: 1,83 x 1,35 x 4 cm, na prawym (5,2 ml) guzki śr 2,16 i 0,7 cm o niejednorodnym echu. Zmiany unaczynione na obwodzie. Na lewym wym: 1,5x1,35x4,1 cm (4,2 ml) guzek o niejednorodnym echu śr 1,2 cm i guzkiem izoecho śr. 0,7 cm unaczynione na obwodzie. W sąsiedztwie tarczycy węzełki chłonne do 0,6-0,7 cm. Proszę o interpretację, Rejastracja do endokrynologa na marzec 2015. Czy iść zaraz prywatnie? Małgorzata Szczecin, dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi mała tarczyca oraz obecność guzków. Zdecydowanie powinna Pani wcześniej skonsultować się ze specjalistą endokrynologiem.