Interpretacja wyników badań tarczycy

Witam, prosiłbym o wstępną diagnozę USG tarczycy i wyników na TSH przeciwciał oraz Ft3 i Ft4. Cieśń o grubości 0,4 cm prawy płat o wym. 1,5 x 4,7 x 1,5 cm, V=5,2 ml, lewy płat o wym. 1,7 x4,6 x 1,3 cm ,V=4,7. Oba płaty o obniżonej echogeniczności, w części przyśrodkowej płata lewego widoczne zmiany ogniskowe: hipoechogeniczna o wym. 2,8 x 1,6 mm, niejednorodna o wym. 6,8 x 4,4 mm. TSH 0,270-4,200 ulU/ml) 4,140; FT4 2,070 ng/dl 0,930 - 1,700; FT3 4,060 pg/ml 2,020 - 4,430; Anty TPO 5,99 0-34IU/ml. 24 lata, waga około 67-70 kg, wzrost 173 cm. Co to może być za choroba? Z góry dziękuję.

Witam!
Stężenie TSH znajduje się niemal w górnej granicy normy, natomiast stężenie fT4 znajduje się ponad normą. Stężenie przeciwciał anty-TPO jest również prawidłowe. Badanie USG wykazało 2 zmiany ogniskowe (guzki) o różnej echogeniczności. Niestety, aby można było dokładnie zinterpretować przedstawione wyniki konieczny jest dokładny wywiad oraz badanie fizykalne. Jeśli nie występują żadne objawy z wyjątkiem stwierdzenie guzków w badaniu fizykalnym, to można podejrzewać wole guzkowe nietoksyczne. Z uwagi na hipoechogeniczność guzka do rozważenia jest wykonanie biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej. Proponuję skonsultować problem z endokrynologiem w celu oceny całości obrazu klinicznego. Pozdrawiam serdecznie!