USG tarczycy u 80-latki

USG tarczycy: Tarczyca znacznie powiększona, płaty w osi długiej przekraczają zdolności pomiarowe sondy. Prawy płat i część cieśni schodzące za mostek, przekraczające zdolności pomiarowe sondy. Lewy płat 21x30mm. Echogram miąższu niejednorodny, widoczne obszary od transechogennych do wysokoechogennych, oraz licznych zwapnień. Ukrwienie miąższu(poza obszarami transechogennymi) niejednorodne, obfite. Pilna weryfikacja his-pat. To jest badanie mojej mamy- ma 80 lat. Proszę o szczerą odpowiedż.

Trzeba wykonać biopsję cienkoigłową zmienionej tarczycy i dopiero wynik cytologiczny z biopsji może przedstawić bliżej powód zmian i powiększenia tarczycy. Na chwilę obecną opis USG raczej sugeruje zwyrodnieniowe tło wola tarczycy.