Zmiana ogniskowa o nieco obniżonym echogramie w płacie tarczycy

Odebrałam wyniki usg tarczycy, gdzie stwierdzono: w płacie prawym obecna zmiana ogniskowa o nieco obnizonym echogramie o wymiarach 7mmx11mmx10 mm - unaczynienie mieszane i kolejna zmiana ogniskowa w tym płacie o wymiarach 4mmx6mmx7mm hypoechogeniczna - unaczynienie mieszane. Miąższ tarczycy zawiera obszary bezechowe i struktury hyperechogeniczne. Echogennicznosc miąższu: niejednorodna, ukrwienie: prawidłowe. Jest wzmianka o biopsji. Bardzo proszę o interpretację wyników - jestem przerażona

Renata GrzechociĹska

Na podstawie samego badania USG nie.można postawić diagnozy. Należy wykonać biopsję cienkoigłową, która polega na pobraniu komórek ze zmian za pomocą igły. Badania jest może nieprzyjemne ale niebolesne, czuje Pani jedynie ukłucie igłą jak podczas pobrania krwi.