Tarczyca powiększona o zaokrąglonych brzegach o obniżonej echogeniczności

Proszę o interpretacje moich wyników badań USG tarczycy. Tarczyca powiększona, o zaokrąglonych brzegach, o obniżonej echogeniczności, wybitnie niejednorodna z obecnością nieregularnych hyperechogenicznych obszarów względem zmienionego miąższu. Miąższ o wzmozonym unaczynieniu. W płacie lewym hyperechogeniczny lito-płynowy guzek o wym.1,5x,2x2 cm- unaczynienie typ IV bez ewidentnych zmian ogniskowych. Proszę o poradę

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
na pewno nie jest to prawidlowy obraz tarczycy. Należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem endokrynologiem.