Tarczyca niepowiększona o nieco obniżonej, pstrej echogeniczności

Witam, Chcialabym prosic o wytlumaczenie wynikow badan usg tarczycy. "tarczyca niepowiekszona, o nieco obnizonej-pstrej echogenicznosci o nieco wzmozonym unaczynieniu, o wymiarach platow: prawy 14x18x40mm, lewy 11x10x40mm. Ciesn tarczycy prawidlowej szerokosci. Miazsz obydwu platow bez zmian ogniskowych"

Dzień dobry,

Z uwagi na opisywany rodzaj echogeniczności tarczycy, mogący świadczyć o zapaleniu autoimmunologicznym proszę na początek oznaczyć sobie z krwi żylnej rano na czczo: TSH, FT4 i antyTPO. Gdyby w badaniach były jakieś nieprawidłowości, proszę wówczas skontaktować się z endokrynologiem.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz