Czy guzek w lewym płacie tarczycy jest powodem do obaw?

Witam, w badaniu USG wykryto u mnie guzka w lewym płacie tarczycy. Guzek jest lity o mieszanej obniżonej echogenicznosci o wymiarach 9mm x 8mm x 14mm o mieszanym unaczynieniu. Czy mam powodu do obaw?

Guzek jest niewielki i w badaniu USG raczej nie ma cech złośliwości. Oczywiście należałoby wykonać biopsję cienkoigłową zmiany guzowatej, żeby dowiedzieć się z dużym prawdopodobieństwem czym jest ten guzek. Dopiero po wyniku tej biopsji można zadecydować o dalszym sposobie postępowania. Oczywiście decyzję co do dalszej diagnostyki musi podjąć endokrynolog prowadzący.