Jak interpretować wynik USG tarczycy u 22-latki?

Wykonałam usg tarczycy na zlecenie lekarza. Wyszlo cos takiego : Tarczyca mala symetryczna Wymiary platow lewy : 12x11x38mm, prawy 11x13x41mm. Szerokość ciesni 4mm. Oba płaty niejednorodne. Płat prawy- zmiana lito torbielowata o wym. 8.5x11mm oraz kilka drobniejszych torbieli śr do 3.5 mm. Mam sie czym denerwowac rpsoze o pomoc

Raczej zmiany opisywane w USG są typu łagodnego, zwyrodnieniowego, ale zmiana guzowata w prawym płacie przekracza średnicę 1 cm, więc zapewne będzie wymagała dalszej diagnostyki czyli biopsji cienkoigłowej. Dopiero wynik biopsji cienkoigłowej wyjaśni dokładnie czym jest ta zmiana guzowata. Torbiele zwłaszcza tak małe są zmianami zwyrodnieniowymi i nie budzą niepokoju. Najlepiej z wynikiem udać się do endokrynologa, który po bezpośrednim badaniu, analizie badań obrazowych zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.