Wynik badania USG tarczycy a wskazania do operacji

Witam,proszę o opinię czy konieczna jest operacja? tsh-0,665, ft3-3,10 ft4-1,02 anty tpo-0,31 anty tg-111,88 Usg Gruczoł tarczowy położony typowo,płat prawy niejednorodny o prawidłowej echogeniczności o wymiarach 12***15***45.W części środkowej przyśrodkowo zmiana izoechogenna 5***3***6mm,nieco niżej centralnie zlokalizowana i sięgająca do płata dolnego zmiana lito-torbielowata o wym.10***8***13mm.W dolnym biegunie sięgająca do prawej strony cieśni zmiana lito-torbielowata o wym.10***8***12mm Płat lewy jednorodny o prawidłowej echogeniczności o wym .23***24***48mm.Cały płat zajęty przez dużą zmianę lito-torbielowatą sięgającą do górnej i środkowej cieśni o mocno niejednorodnej echgeniczności z mikrozwapnieniami o wym.31***23***41mm.Zmiana zniekształca obraz płata oraz odkształca tchawicę po stronie lewej.Cieśń do 6mm.W cieśni w części górnej po stronie prawej zmiana lito-torbielowata o wym 8***4***mm w części dolnej po stronie lewej podobna zmiana o wym.12***9***

W takim przypadku najlepiej byłoby wykonać biopsję cienkoigłową guza lewego płata tarczycy i niezależnie od wyniku (określenie czy to guz nowotworowy czy zwyrodnieniowy) i tak konieczna będzie operacja usunięcia całej zmienionej guzowato tarczycy. Wskazaniem bezpośrednim do operacji jest wielkość guza lewego płata (powyżej 3 cm) oraz cechy jego ucisku na tchawicę co może w niedługim czasie doprowadzić do poważnych powikłań.