Wskazania do usunięcia tarczycy a wyniki badań

Czy usunięcie tarczycy to jedyna dobra decyzja?Tarczyca znacznie powiększona, dolnymi biegunami schodzi do mostka, największe wymiary: Płat prawy; 38x40x90, płat lewy; 40x44x80, cieśń: ok.30x60. Struktura miąszu niejednorodna, mozaikowata-zlewająca się polimorficzne zmiany (guzkowe), w dolnych i środkowych częściach obu płatów, torbielowaty guzek śr 30mm na granicy prawego płata i cieśni. Unaczynienie guzków mieszane. Zarysy płatów nierówne i zatarte. Wniosek; wole wieloguzowate. TSH w normie.

Renata GrzechociĹska

Wskazania do operacji powinien rozważyć endokrynolog lub chirurg. Na podstawie badania obrazowego i klinicznego.