Co oznacza wynik USG tarczycy kobiety?
Proszę o interpretację wyniku USG Tarczycy: "tarczyca dwuplatowa, typowo położona, niepowiekszona o wymiarach płat prawy - 15x13x44 mm, płat lewy 14x13x42 m. Cieśń o grubości 4-5 mm. Echostruktura bez zmian o charakterze guzków litych lub większych torbieli - nieznacznie niejednorodna; w obu płatach drobnotorbielowate zwyrodnienia koloidowe - w częsci środkowego płata lewego o śr. 4 mm, w płacie prawym bliżej dolnego bieguna o śr. 3 mm. Nieznacznie wzmożone unaczynienie w badaniu CD. Wzdłuż naczyń szyjnych nie stwierdzono obecności powiększonych węzłów chłonnych. Bardzo dziękuję za opinię

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Oznacza to, że nie ma guzków podejrzanych o nowotwór ale zawsze wynik badania usg powinien ocenić lekarz, który skierował Panią na badanie. Od tego zależy dalsze postępowanie w Pani sytuacji.