Widoczna hipoechogeniczna zmiana ogniskowa o wymiarach 3,5x4,7x3,8 mm

Dzień dobry proszę o interpretację badania USG Tarczycy:Płat prawy 19,3x14,5x39,2 mm płat lewy 19,5x11,7x33 mm Cieśń 2,3 mm. w płacie prawym widoczna hipoechogeniczna zmiana ogniskowa o wymiarach 3,5x4,7x3,8 mm.Płat lewy w normie. Przepływy miaższowe nieznamienne, nie są wzmożone.okoliczne węzły chłonne bez zmian. Czy powinnam się martwic tym wynikiem?Dodam jeszcze, że mój ostatni wynik tsh to 1,74mU/l (wynik z maja 2013), ATG 10,4 IU/ml ATPO 7,42 IU/ml fT4 15,39 pmol/l (wyniki z kwietnia br)

Lek. Marta Gryszkiewicz

Aby jednoznacznie ocenić typ uwidocznionej w badaniu zmiany w obrębie płata prawego, niezbędne jest wykonanie biopsji cienkoigłowej i ocena histopatologiczna.

witam, czyli tarczyca działa dobrze- badania krwi w normie, zmiana hypoechogeniczna to mały guzek prawdopodobnie, ew.torbiel- nie jest to sprecyzowane, każda zmiana w tarczycy od 5mm wzwyż wymaga biopsji, czyli ta u Pani jest ciut za malutka- może nie dać rady w nią trafić ;) proponowałabym kontrolne usg za ok.3miesiące (z oceną unaczynienia zmiany), jeśli zmiana będzie większa to biopsja, jak podobna, to dalej kontrola usg.