Zmiana ogniskowa lito-płynowa w usg tarczycy

Witam.Mam 33lata .Robiłem usg tarczycy i wykryto u mnie w grzbietowej czesci plata prawego zmiane ogniskowa lito plynowa wym 10=7.5=11mm po zatym usg wiecej nic niewykazalo.Robilem tsh ft3i4 i przeciwciala sa ok.Podstawowe badania sa ok morf ,ob crp ok. prosze o odpowiedz.wracajac do usg tarczycy to ognisko nieunaczycznione miazsz prawidlowy.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wskazana jest weryfikacja histopatologiczna uwidocznionej w badaniu USG gruczołu tarczowego zmiany. W tym celu należy zgłosić się do lekarza, który zlecił wykonanie badania USG. Na biopsję cienkoigłową niezbędne jest skierowanie od lekarza. Wynik oceny utkania histologicznego zmiany będzie jednoznaczna diagnozą i na jego podstawie ustalone będzie ewentualne leczenie lub dalsze postępowanie.