Powiększony płat i przestrzeń bezechowa w tarczycy
Lewy płat tarczycy w całości powiększony-print W trzonie przestrzen bezechowa 15x10mm z objawem wzmożonego przepływu naczyniowego w okol. zmiany.W dolnym biegunie ogniskowa zmiana o niejednorodnej obniżonej echogeniczności sr 7mm. Proszę wytłumaczyć mi co taki wynik USg znaczy,

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania
Wskazana jest weryfikacja histopatologiczna uwidocznionych w badaniu USG gruczołu tarczowego zmian. W tym celu należy zgłosić się do lekarza, który zlecił wykonanie badania USG. Na biopsję cienkoigłową niezbędne jest skierowanie od lekarza. Wynik oceny utkania histologicznego zmiany będzie jednoznaczną diagnozą i na jego podstawie ustalone będzie ewentualne leczenie lub dalsze postępowanie.