Co oznacza wynik badania USG tarczycy po 65-latka?

Witam mam na imię Grzegorz, lat 65 Wynik USG tarczycy Tarczyca niepowiększona, bardzo niejednorodna, obniżonej echogeniczności, bez cech wzmożonego przepływu naczyniowego, z dwoma zmianami ogniskowymi: -w płacie lewym guzek lito-torbielowy o średnicy 7mm, -nieregularny obszar silnie hipoechogenny, bez cech wzmożonego przepływu naczyniowego, o wymiarach 14x11x5mm, umiejscowiony w części dolnej płata prawego. Wymiary: -płat lewy 17x15x41mm, -cień 3mm, -płat prawy 18x14x42mm. Okoliczne węzły chłonne bez cech patologii. Została wykonana biopsja, wyniku jeszcze nie otrzymałem. Jaki może być wynik biopsji? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam bardzo serdecznie.

Lek. Tomasz Budlewski

może być zmiana łagodna lub złośliwa konieczna wizyta u endokrynolog po wyniku badania