W obu płatach po kilka drobnych torbielek do 2mm, przepływy miąższowe nieznamienne, niewzmożone

Witam USG tarczycy; Wymiary tarczycy: Płat prawy: 10x12x24mm - objętość ok: 1.5ml Płat lewy: 10x15x28mm - objętość ok: 2.32ml Cieśń: 2mm Tarczyca mała. W obu płatach po kilka drobnych torbielek do 2mm. Przepływy miąższowe nieznamienne, nie są wzmożone. TSH 3,350 uIU/ml fT4 14,96 pmol/l ATPO < 5,0 IU/ml ATG < 10 IU/ml Wg lekarza nie mam się czym martwić. Ale dolegliwości które mam i ta bardzo mała tarczyca nie dają mi spokoju. Czy powinnam iść do innego lekarza na konsultacje? Pozdrawiam

Leczeniem powinien zająć się endokrynolog. Jeśli endokrynolog twierdzi, że wszystko jest w porządku i nie wymaga Pani leczenie to nie ma powodu do niepokoju. Jeśli stężenia hormonów tarczycy są w normie (nie podała Pani norm, każde laboratorium ma z reguły inne) to taki stan nie wymaga leczenia.