Przepływy miąższowe nieznamienne, nie wzmożone, okoliczne węzły chłonne bez zmian

Wynik USG: Wymiary tarczycy: Płat prawy:14 x22 x 75 mm - objętość ok:11,5 ml Płat lewy:22x 35 x 75 mm - objętość ok:28 ml.Cieśń:4 mm Miąższ tarczycy w całości o nieprawidłowej strukturze.W PPT 3 guzki mieszane normo echogeniczne-torbielowato lite o śr.12mm 16mm i 17mm.W LPT największy podobny guzek w dolnym biegunie o śr.20x35x45mm schodzący zamostkowo i mniejsze.Przepływy miąższowe nieznamienne,nie są wzmożone.Okoliczne węzły chłonne bez zmian. Czy zmiany mogą świadczyć o nowotworze? pozdrawiam

Raczej taki opis nie sugeruje procesu nowotworowego tylko zwyrodnieniowy jednak zmiany są bardzo duże zwłaszcza w lewym płacie co na pewno będzie wymagała leczenia operacyjnego oczywiście po wcześniejszej biopsji guza/guzów tarczycy. O dalszym postępowaniu musi zdecydować endokrynolog prowadzący.