Wynik badania tarczycy i liczne zmiany ogniskowe

Tarczyca o wymiarach: prawy płat- 25×22×62mm,lewy płat-25×24×54mm,cieśń-5mm. Tarczyca niejednorodna echogenicznie z widocznymi licznymi zmianami ogniskowymi,największe w płacie prawym 16mm(normoechogeniczne),największe w płacie lewym hypoechogeniczne śr.16mm,12mm,12mm oraz zwapnienie śr. 6mm.-wskazane BACC wybranych zmian. Lokalne węzły chłonne niepatologiczne. PROSZE O INTERPRETACJE. Dziękuje

Witam. Zmiany opisane w tarczycy noszą nazwę wola guzowatego i są dość powszechne w populacji. Niektóre guzki, szczególnie te o charakterze hipoechogenicznym wymagają weryfikacji ich charakteru w biopsji i jednoznacznego wykluczenia tła nowotworowego.