Interpretacja badania USG tarczycy i zmiana o charakterze guzka

Dzień dobry, Proszę i interpretację USG tarczycy - tarczyca dwupłatowa,położona prawidłowo.Płat prawy obj.7,8 ml,pLat lewy obj.6,5 ml Cieśń gubości 4mm. W płacie lewym dwie zmiany hipoechogeniczne o ś. 3 i 5 mmW prawym płacie zmiana o charakteze guzka litotorbielatowego o śr.5mm. Miąższ gruczołowy normoechogeniczny o prawidłowym ukrwieniu. Dziękuję za odpowiedź.

Niewielkie zmiany (poniżej 1 cm) w badaniu USG tarczycy raczej świadczą o łagodnym charakterze. W płacie lewym dwie zmiany mają echostrukturę przypominającą torbiele, zaś w płacie prawym zmiana prawdopodobnie typu zwyrodnieniowego. Interpretacją wyniku i dalszym sposobem postępowania powinien zająć się endokrynolog prowadzący.