Wyniki badania USG tarczycy u 51-letniej kobiety

Moje wyniki badania USG Kobieta Rok ur. 1964 :Tarczyca o wym: płat prawy 18x21x46mm, cieśń szer 4mm. lewy 15x16x39mm. Echostruktura gruczołu jednorodna, w prawym płacie widoczny hipoechogeniczny niejednorodny guzek o wym. 8x12mm oraz izoechogeniczny guzek ś. 5mm. W lewym płacie tarczycy widoczny izoechogeniczny guzek ś. 8mm. Czy powinnam się martwić ?

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do obaw, jednak sugeruję wykonanie biopsji największego z guzków oraz kontrole hormonów tarczycy i kontrolne badanie USG za pól roku.