Wynik badania USG tarczycy do interpretacji

witam, proszę o interpretację wyników usg tarczycy. Tarczyca w całości powiekszona, położona typowo.Prawy płat tarczycy : 56x27x21xmm-17ml, lewy płat:59x25x23, mm-17,4 ml. Cieśń grubości do 7 mm. Echogeniczność miąższu tarczycy wybitnie niejednorodna.W prawym płacie, mierzlna zmiana 10x7mm o nieco obniżonej echogeniczności.Podobna zmiana w lewym płacie w trzonie 9x5mm,obok niej torbiel z przyścienną litą zmianą 25x16mm.Węzły chłonne niepowiększone.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie tarczycy. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza endokrynologa.