Interpretacja badań hormonu TSH i USG tarczycy

witam!30 lat proszę o interpretację wyników:TSH-0.319,FT3-3.42,FT4-1.08.Wyniki USG;Prawy płat tarczycy o obj.10.8 ml,lewy 6.6 ml,cieśń grubości 5 mm.Prawy płat-w środkowo-dolnej części płata uwidoczniono litą zmianę ogniskową o dość gładkich obrysach,nieco obniżonej echogeniczności,wymiary 36,4 x29 x18 mm,o mieszanym wzorcu przepływów naczyniowych w badaniu,w pozostałym miąższu uwidoczniono kilka drobnych (3-4 mm.) przestrzeni płynowych i obszarów hipoechogenicznych,węzły chłonne niepowiększone

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Poziomy hormonów tarczycy nie budzą niepokoju. Zmiana w badaniu USG najprawdopodobniej wymaga wykonania biopsji aby ocenić jej charakter. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego.