Na co wskazuje obecność tej zmiany w tarczycy?

Prośba o interperatację wyniku, ponieważ moja endokrynolog mówi,że ta drobna zmiana jest bez znaczenia, natomiast radiolog, który wykonywał badanie powiedział,że to trzeba będzie kontrolować...Kto ma rację ? Badanie wykonane w celu określenia dynamiki zmian przy nadczynności tarczycy. Tarczyca położona typowo, dwupłatowa, o wyraźnych zarysach, o wymiarach (długość x szerokość x AP): - płat prawy 70x23x19 mm, - płat lewy 55x17x21 mm, - cieśń do ok. 4 mm,. Miąższ tarczycy nieco niejednorodny, z drobnymi obszarami hipoechogenicznymi - obraz jak w autoimmunologicznym zapaleniu tarczycy - wskazana konsultacja endokrynologiczna i dalsza kontrola. W części środkowej płata lewego drobna hipoechogeniczna, lita, dobrze odgraniczona zmiana ogniskowa o mieszanym wzorcu unaczynienia i wym. ok. 3x2x3 mm. Poza tym ewidentnych zmian ogniskowych nie uwidoczniono. Obustronnie cechy wzmożonego przepływu miąższowego w badaniu PD. Węzły chłonne wzdłuż dużych naczyń szyi niepowiększone.
KOBIETA, 29 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wyniki badań sugerują obecność hipoechogenicznej zmiany ogniskowej o niewielkich rozmiarach. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czym może być ona spowodowana. Najczęściej występuje ona w postaci torbieli lub stanu zapalnego.

Interpretacje lekarzy nie są jednolite, dlatego dla pewności zalecamy badania kontrolne wykonywane co około pół roku. Jeśli zmiana nie będzie się powiększać, nie ma Pani powodów do niepokoju.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.