USG tarczycy 15-latka

To jest USG 15 letniego chłopca mojego syna : Tarczyca położona typowo,dwupłatowa.Płat prawy obj ok 10,1 ml,cieśń grubości 6 mm. Miąższ tarczycy przebudowany,o mieszanej echogeniczności i ziarnistej echostrukturze ("pieprz i sol").W lewym płacie wykazano pojedynczą hipoechogeniczną zmianę ogniskową śr ok 7 mm W prezentacji Doppler wykazano dużego stopnia jednolite przekrwienie gruczołu.Bardzo proszę mi opisać co to oznacza te przekrwienie czy to coś poważnego?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Na podstawie wyniku USG syn powinien zostać skierowany na wykonanie biopsji cienkoigłowej (BAC) gruczołu tarczowego.
Cechy takie jak - przebudowa miąższu, zmieniona echogeniczność, zmiana ogniskowa (guzek) i przekrwienie wymają dodatkowej weryfikacji - mogą świadczyć o procesie rozrostowym (nowotworowym).
Jednoznaczną odpowiedź czy uwidocznione w USG zmiany są niebezpieczne i są patologią, da weryfikacja histopatologiczna. Na podstawie wyniku tego badania zaproponowane zostanie odpowiednie leczenie.