USG tarczycy a podejrzenie Hashimoto
Witam, moje usg tarczycy dzisiejsze (podejrzenie Hashimoto -podwyższone przeciwciała). Płat prawy 18x16x43 mm (6,6 ml.), płat lewy (18x17x41mm - obj. 6,7 ml). cieśń do 3,6 mm. miąższ obu płatów o niejednorodnej, ziarnistej echostrukturze z drobnymi obszarami hypoechogennymi do 2-3 mm ( największy tego typu obszar w pł. lewym przyśrodk. 3,3 mm.) unaczynnienie obustronne wzmożone. całość może sugerować chorobe na tle autoimmun. Czy czeka mnie biopsja? czy to na pewno Hashimoto?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
W opisanej sytuacji rozszerzenie diagnostyki o biopsję może okazać się nieuniknione. Bez wykonania badań dodatkowych nie można potwierdzić rozpoznania. Proszę udać się do specjalisty endokrynologa, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.