Co oznacza opis badania USG tarczycy u 21-latki?

Mam 21 lat dzisiaj zrobiłam usg tarczycy . Gruczoł tarczycowy położony typowo , niepowiększony , o niejednorodnej budowie obu płatów. W prawym płacie widoczna zmiana płynowo -litna o wym. 3,6 -2,3 mm Prawy płat o wym.18×11×42 mm obj . 4,5ml . Lewy płat o wym. 18×12×37 mm obj. 4,4 ml. Cieśń nieposzerzona , grubość 2mm W badaniu w opcji PD gruczoł tarczycowy wykazuje nieco wzmożone unaczynienie W zdłuż lewych naczyń szyjnych widoczny węzeł chłonny o wym. 12×2 mm o widocznej wnęce naczyniowej . Wzdłuż prawych naczyń szyjnych nie stwierdza się obecności powiększonych patologicznych węzłów chłonnych. Szcerze mówiąc trochę sie przestraszyłam wynikow tego badania , co prawda nie znam się na tym . Chciałabym wiedzieć czy ta zmiana płynowo- litna jest czymś czym powinnam sie przejmować.

Lek. Michał Lenard

Ta zmiana wymaga dodatkowej diagnostyki. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie, który w razie potrzeby skieruje Panią na biopsję tarczycy. Pozdrawiam!