Co oznacza opis badania USG tarczycy u 21-latki?
Mam 21 lat dzisiaj zrobiłam usg tarczycy . Gruczoł tarczycowy położony typowo , niepowiększony , o niejednorodnej budowie obu płatów. W prawym płacie widoczna zmiana płynowo -litna o wym. 3,6 -2,3 mm Prawy płat o wym.18×11×42 mm obj . 4,5ml . Lewy płat o wym. 18×12×37 mm obj. 4,4 ml. Cieśń nieposzerzona , grubość 2mm W badaniu w opcji PD gruczoł tarczycowy wykazuje nieco wzmożone unaczynienie W zdłuż lewych naczyń szyjnych widoczny węzeł chłonny o wym. 12×2 mm o widocznej wnęce naczyniowej . Wzdłuż prawych naczyń szyjnych nie stwierdza się obecności powiększonych patologicznych węzłów chłonnych. Szcerze mówiąc trochę sie przestraszyłam wynikow tego badania , co prawda nie znam się na tym . Chciałabym wiedzieć czy ta zmiana płynowo- litna jest czymś czym powinnam sie przejmować.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Ta zmiana wymaga dodatkowej diagnostyki. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie, który w razie potrzeby skieruje Panią na biopsję tarczycy. Pozdrawiam!