Co oznacza wynik badania i biopsji tarczycy?

Tarczyca położona typowo,dwupłatowa. Cieśń 4mm Prawy płat tarczycy o wymarach 17X12X39 mm. Lewy płat tarczycy o wymarach 12X13X35 mm. Oba płaty tarczycy prawidłowej echogenicznosci,lewy bez zmian ogniskowych. W prawym płacie tarczycy widoczne są dwie zmiany normoechogeniczne w otoczce halo średnicy 11 mm. Okolica dużych naczyń bez zmian węzłowatych. Opis Materiału. Zmiana w płacie prawym. Krew i koloid. Czy te wyniki biopsji i ultrasonograficzne są w porządku? Czy to coś niepokojącego?

Lek. Tomasz Budlewski

A jak przedstawia się wyniki badań labolatoryjnych? Powyższy opis nie wskazuje na obecność zmian a typowych w badaniu biopsji