O czym świadczy wynik USG tarczycy 29-latki?
Chciałam zapytać o interpretację usg tarczycy, co to oznacza? Tarczyca normoechogenna. W PPT w części górnej niejednorodny obszar mieszanej echogeniczności o wym. 13 x 12,5 x 17 mm, z obecnością przestrzeni płynowych, drobnych zwapnień oraz z uwidocznionym w opcji CD unaczynieniem obwodowym i niewielkim centralnym- wsk.BAC, dalsza diagnostyka; poza tym w dolnym biegunie obszar płynowy z przyściennym zwapnieniem śr. 6 mm. Okoliczne węzły chłonne szyjne zatokowe. Przytarczyc nie uwidoczniono.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
konieczna jest biopsja aby rozpoznać charakter powyższej zmiany, proszę koniecznie zgłosić się do lekarza endokrynologa.