Wynik USG tarczycy 32-latki

Tarczyca w całośći jednorodna symetryczna poza zmianami ogniskowymi normoechogenna Prawy płat 2,6x2,3x5,8cm w części środkowej zmiana normoechogenna z hipoechogenną otoczką wym 1,3x1,3x1,5cm poniżej konglomerat zmiano mieszanej echogenicznośći wym 1,4x1,4x1,5 Płat lewy2,3x1,9x5,4 cm w górnym biegunie zmiana ze zwapnieniem wewnątrz 0,5x0,4x0,5 w cz środkowej zmiana o mieszanej echogeniczności ze zwapnieniem wewnatrz 0,6x0,7x1,2 poniżej zmiana litotorbielowata 1,1x0,8x1,3 ponizej na granicy z cieśnia zmiana hipoechogenna 1,1x0,7x1,2 cieśń 0,5 proszę o odp na USG.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Badanie nalezy skonsultować z lekarzem prowadzącym, który podejmie decyzję o dalszym postępowaniu na podstawie korelacji z danymi klinicznymi. Najpewniej konieczna będzie biopsja niektórych zmian w tarczycy.