Tarczyca symetryczna, poza zmiana ogniskowa jednorodna, normoechogenna, prawidłowo unaczyniona

Witam. Miałam robionie usg tarczycy. Prosze o interpretacje wyniku : Tarczyca symetryczna,poza zmiana ogniskowa jednorodna, normoechogenna, prawidłowo unaczyniona. Płat lewy: 1,9x1,8x4,1cm, w dolnym biegunie na granicy z cieśnia zmiana hipoechogenna o wym.0,73x0,4cm. Pr. płat;1,8x1,7x4,5 Wzdłóz mięsni m-s-o widoczne wężły chłonne dł.0,6-0,8cm Cieśń:0,4cm DZiekuję

Wynik USG raczej nie budzi niepokoju. Drobna zmiana hipoechogenna (poniżej 1 cm) w prawym płacie tarczycy zapewne jest torbielką i pewnie będzie wymagała tylko obserwacji. Węzły chłonne bez cech patologii o prawidłowych wymiarach. Wynik musi zinterpretować endokrynolog prowadzący. On zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.