Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczą jądra normoechogenne jednorodne symetryczne i unaczynione?

Witam dostalem wyniki USG i nie rozumiem : Jądra normoechogenne jednorodne symetryczne i unaczynione prawe 35*15 mm i lewe 37*16 mm prawe położone w mosznie lewe w kanale pachwinowym Głowy najądrzy normoechogenne jednorodne obie 7*5 mm Nir stwierdza sie wodniaków i żylaków powrózków gdzie mam dalej sie zgłosić do jakiego lekarza i czy będę mógł mieć dzieci jakie szansę mam
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Wynik USG jąder jest w zakresie normy. Jednak trzeba w tej sprawie zgłosić się na konsultację do urologa, gdyż lewe jądro jest w nieprawidłowym położeniu czyli w kanale pachwinowym co może wymagać sprowadzenia jądra do worka mosznowego. Co do sprawności funkcji jąder może tylko odpowiedzieć badanie laboratoryjne jakości nasienia.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy