Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

USG jąder a wskazania do usunięcia

Dzień dobry, 6 letni chłopiec, wynik usg narządów moszny(jąder): lewe jądro w kanale pachwinowym w 1/2 długości o nieprawidłowej niejednorodnej strukturze, ze zwłóknieniami co utrudnia dokładną ocenę wielkości. W osi nie przekracza 9 mm(objętość rzędu 0,1-0,2 ml) Czy jedyną możliwością leczenia jest usunięcie tego jądra?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

O tym najlepiej, żeby zadecydował bezpośrednio urolog dziecięcy. Zapewne w czasie próby sprowadzenia jądra do worka mosznowego dopiero zostanie podjęta decyzja czy pozostawić jądro czy też je usunąć.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy