Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sprowadzenie jąder po operacji wnętrostwa

Witam, synek miesiąc temu miał operację obustronną wnętrostwa, plus usunięte wodniaki. Z jednym jąderkiem niby ok, natomiast drugie jest unieruchomione, nie da się go sprowadzić do moszny i znajduje się wysoko po za nią. Wcześniej pojawiało się w mosznie, wiec od czasu do czasu się chłodziło, teraz jest cały czas w wysokiej temperaturze. Kiedy będzie można wykonać ponownie zabieg sprowadzenia jąderka.

MĘŻCZYZNA, 3 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Oczywiście to czy należy wykonać kolejny zabieg sprowadzenia jądra do moszny musi zadecydować chirurg prowadzący. Jeśli rzeczywiście nadal będzie utrzymywało się wysokie położenie jądra i jądro będzie w kanale pachwinowym to zapewne będzie wskazany kolejny zabieg. Jednak w chwili obecnej na końcowe efekty zabiegu przeprowadzonego miesiąc temu jeszcze trzeba poczekać. Zazwyczaj ocena prawdziwego stanu miejscowego po operacji odbywa się po około 4-6 miesiącach. Dopiero więc po tym okresie będzie można określić czy należy wykonać kolejny zabieg.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy