Czy usunięcie takiego jądra jest konieczne?

Witam serdecznie! Mój mąż ma wnętrostwo (takie niespecyficzne, bo jądro jest tylko trochę wyżej, nie w kanale). Ostatnio wykonał usg i jądro to wyżej wygląda ok, natomiast te w worku mosznowym ma mikrozwanienia. Mąż zrobił badania: LDH 215, BhCG 0,1, AFP 1. Nie chcielibyśmy"na zapas" usuwać tego jądra ze zwapnieniami,bo drugie nie wiadomo czy działa,a parametry nasienia i tak są bardzo obniżone,będziemy podchodzić do inseminacji.Czy usunięcie takiego jądra jest konieczne? Czy tylko kontrolować?

O tym jednoznacznie powinien zadecydować urolog prowadzący. Skoro nie ma ewidentnych cech guzów, nieprawidłowej struktury miąższu jąder (zwapnienia mogą być tylko następstwem przebytych stanów zapalnych), a wyniki badań laboratoryjnych są w granicach normy to wydaje się, że wystarczająca powinna być obserwacja.