Usg tarczycy - jak leczy się zmiany wskazane w opisie badania?

Witam, mam 37 lat i od trzech lat leczę się na niedoczynność tarczycy. Ostatnio miałam zrobione usg: tarczyca położona typowo, o wymiarach płat lewy V5,9, płat prawy 4,6 ml. Zarysy zatarte. Echogeniczność gruboziarnista, widoczne linijne obszary odpowiadające zwłóknieniom oraz obszary niskich cech. W płacie prawym nie ma zmian ogniskowych. W płacie lewym zmiana normoechogenna z płynowym centrum oraz z otoczką hypoechogenną (wym. zmiany 7x9,5 mm). Unaczynienie obwodowe. Tchawica symetryczna. Nie ma patologicznie powiększonych węzłów chłonnych. Zmiana w płacie lewym do BACC. Czy te zmiany są niepokojące, czy leczy się je operacyjnie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Beata

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
USG

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Opisana zmiana ogniskowa nie wydaje się być zmianą złośliwą, ale ostatecznie zadecyduje endokrynolog po wyniku biopsji oraz po zebraniu dokładnego wywiadu i wglądzie w wyniki badań. Jeśli ustali, że zmiana jest podejrzana, skieruje Panią na leczenie operacyjne.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty