Znaczenie wyniku USG tarczycy
Witam! Dzisiaj uzyskałem wynik USG tarczycy. Wymiary płatów tarczycy: płat prawy 56 x26 x31 mm, płat lewy 47 x17 x 20 mm. W PP guz litopłynowy o wym. 40 x 24 x 28 mm z hypoechogenną otoczką. Struktura miąższu PL jednorodna normoechogeniczna, bez zmian ogniskowych. Tchawica nieuciśnięta i nieprzemieszczona. Unaczynienie guzka obwodowe. Proszę o wyjaśnienie i dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam! Wykryta zmiana w prawym płacie tarczycy jest dość duża i z tego względu najprawdopodobniej konieczna będzie biopsja (czyli nakłucie i pobranie materiału do badania histopatologicznego) tego guzka w celu stwierdzenia jaki charakter ma ta zmiana. Po tym badaniu będzie można powiedzieć coś więcej na temat leczenia. Pozdrawiam!