USG tarczycy u 30-latki

Witam, dziś byłam ma usg tarczycy, proszę o zinterpretowanie tego wyniku. Endokrynologa mam dopiero za miesiąc, wiec może na podstawie porady będę mogła jeszcze zrobić jakieś badania, prxed wizyta.Opis: prawy płat tarczycy o wymiarach 38x13x16 mm; lewy płat o wym. 30x13x15 mm. W części środkowej LPT widoczny obszar lity hypoechogeniczny o średnicy 5 mm. Ciesn szer 3 mm. Echogenicxnosc miąższu dość jednorodna, nieco hyperechogeniczna. Tchawica szeroka nieprzemieszczona. Węzły chłonne BZ.

W badaniu USG tarczycy stwierdzono małego guzka w lewym płacie tarczycy, o łagodnym charakterze i rozmiarze znacznie poniżej 1 cm (bardzo mały). Taka zmiana zazwyczaj wymaga tylko obserwacji lub ewentualnego poszerzenia diagnostyki o wykonanie biopsji cienkoigłowej z następowym badaniem cytologicznym. O wszystkim musi zadecydować endokrynolog prowadzący.