Guzki w wyniku USG tarczycy
witam, mam następujące wyniki: TSH 3-cia generacja 2,72, Przeciwciała anty-TG 638,51 i przeciwciała anty-TPO -260,51, oraz w USG tarczycy guzek prawy płat w cz śr 3mm w biegunie dolny hipoechogeniczny o śr. 4mm. Lewy płat guzek o mieszanej echogeniczności w biegunie dolnym wym 11x6mm Cieśń 2,8. Jak ocenić te wyniki i czy powinnam sie niepokoić?

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam, wyniki wskazują na obecność choroby tarczycy o podłożu autoimmunologicznym. Konieczna jest konsultacja z endokrynologiem, który zleci odpowiednie leczenie. Pozdrawiam