Zmiany lite w obrazie USG tarczycy

Tarczyca w całości o mieszanej echogeniczności, rozmytych granicach. Płat prawy z obecnością ognisk normaechogennych o roz. 9x8, 10x9, 4x4, lewy płat z obecnością litych ognisk hipoechogennych ok 4mm. W obrazie USG zmiany lite w tarczycy. Następnie zrobiłam BAC z prawego ogniska 10x9 Zawiera białkowy płyn z domieszką koloidu oraz komurki nabłonka pęcherzykowego tarczycy z cechaminieznacznej anizocytozy tworzące płaty, grupy lub leżące w rozproszeniu. Pół roku później zrobiłam kolejne USG i tak prawy płat z obszarem izoechogennym o wymiarach 23x10 (to ten co była z niego biopsja cienkoigłowa BAC) Lewy płat w całości niejednorodny bez wyraźnie odgraniczających się ognisk. W obrazie zmiany lite w tarczycy. Bardzo proszę o jakąś podpowiedź co dalej.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji konieczne będzie rozszerzenie diagnostyki o biopsję. Proszę udać się na wizytę do specjalisty endokrynologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.