Jakie są wyniki badania USG tarczycy?

Witam , chciałabym się dowiedzieć czy te wyniki USG tarczycy są dobre . Prawy płat wyk.44x20x14mm,objętošč 6,2ml , lewy płat wymiary 35x17x16mm , objętość 4,7ml . Cieśń 5mm. Gruczoł tarczycy o prawidłowej echogeniczności w całości o rozmytych granicach. Prawy płat - w części środkowej ognisko normoechogenne o rozmytych granicach o wym. 16x13mm . Lewy płat - w części środkowo-dolnej ognisko normoechogenne o rozmytych granicach o wym. 16x13mm. W obrazie usg zmiany lite w tarczycy.

W przedstawionym badaniu USG znaleziono dwie zmiany guzowate powyżej 1 cm średnicy co na pewno będzie wymagało dalszej diagnostyki, zapewne biopsji cienkoigłowej z następowym badaniem cytologicznym. O dalszym sposobie postępowania powinien zadecydować lekarz, który kierował na badanie USG tarczycy.