Interpretacja wyniku USG tarczycy męża

Proszę o interpretację wyniku USG tarczycy męża. Nadmieniam, iż w 2009 był operowany na raka jelit z powodu niedrożności, lewa strona. T2N1Mx. opis usg: płat prawy 21x17x55 o zaznaczonej echoniejednorodności, zawiera w części tylnej słabo odgraniczony od otoczenia obszar hypoechogeniczny o znacznej echoniejednorodności o wym. 20,3x12,2x10,3mm, poza tym płat o nieco zwiększonej echogeniczności. Płat lewy o wym. 22x16x51 o znacznej echoniejednorodności, w części środkowej słabo odgraniczony od otoczenia obszar hypoechogeniczny o znacznej echoniejednorodności o wym. 6,4x6,4x6,3mm, poza tym płat o zwiększonej echogeniczności. Ma problemy z przełykaniem, pleśniawkę od 2 lat duszność, wysokie ciśnienie, zgrubienie opłucnej obu szczytów, guzek podopłucnowy 4mm. W listopadzie miał powiększony węzeł chłonny na potylicy, lecz znikł. Czy ten wynik oznacza guzy tarczycy i czy to mogą być przerzuty? Gdzie się zgłosić? Proszę o odpowiedź na maila, bo w szpitalu, gdzie do dziś leżał nic nam nie powiedziano tylko dano wypis, na którym napisano również, że ma niedomykalność zastawki mitralnej, tętnicy płucnej i ślodowo trójdzielnej, co też nie wiem co oznacza i czym grozi.

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Płat prawy 21x17x55 o zaznaczonej echoniejednorodności, zawiera w części tylnej słabo odgraniczony od otoczenia obszar hypoechogeniczny o znacznej echoniejednorodności o wym. 20,3x12,2x10,3mm - świadczy to o występowaniu guza, o dużych wymiarach, bo ponad 1 cm średnicy, być może o łagodnym charakterze, taka zmiana wymaga dalszej diagnostyki, czyli biopsji cienkoigłowej z następowym badaniem histopatologicznym poza tym płat o nieco zwiększonej echogeniczności - bez znaczenia klinicznego, może na tle pozapalnym płat lewy o wym.22x16x51 o znacznej echoniejednorodności,w części środkowej słabo odgraniczony od otoczenia obszar hypoechogeniczny o znacznej echoniejednorodności o wym,6,4x6,4x6,3mm - taki płat świadczy o guzkowej, koloidowej strukturze, do zastanowienia dalsza diagnostyka drobnego guzka czyli biopsja cienkoigłowa poza tym płat o zwiększonej echogeniczności - bez znaczenia klinicznego, może na tle pozapalnym. Celem dalszej diagnostyki zmienionej guzowato tarczycy wskazane byłoby wykonanie z krwi oznaczenia stężenia hormonów tarczycy, czyli TSH i fT4. Z wynikami laboratoryjnymi oraz USG konsultacja u endokrynologa, który zadecyduje o dalszym sposobie postępowania (zapewne biopsji cienkoigłowej).