Opis USG tarczycy i guzek

Proszę o intrepretację USG tarczycy:Guzek lity ze zwapnieniem.Płat prawy:15x17x43mm.Lewy tarczycy o wym.14x14x44mm. Cieśń:4,4mm.Tarczyca o niejednorodnie obniżonej echogeniczności, wzmożonym przepływie naczyniowym, zawiera na prawym płacie zminę ogniskowa o nierównych obrysach, o wym. 21x14mm, z obwodowymi zwapnieniami o niemożliwej do ustalenia echogeniczności.W okolicach obu mięśni M.O.S widoczne są nomoechogeniczne węzły chłonne. największy w osi dl. 20mm z obecnymi wnękami naczyniowo-tłusz.

Renata GrzechociĹska

Witam.
W wykonanym badaniu uwidoczniono guzek, dlatego konieczna jest dalsza diagnostyka w postaci biopsji cienkoigłowej, która polega na pobraniu komórek ze zmiany za pomocą specjalnej igły, w tym celu proszę udać się do endokrynologa.
Pozdrawiam