Bolesność podbrzusza a obecność płynu
Witam, po silnych bólach brzucha wykonano mi usg w którym stwierdzono wolny płyn w podbrzuszu, z krwi nieprawidłowości to - leukocyty 15.2, neutrocyty 13.1, glukoza 101, cep 7.6, git 8, plus w moczu krew i ciała ketonowe. Lekarz ginekolog stwierdził pęknięcie torbieli powtórzył badanie moczu i ponownie krew, ciała ketonowe i pojawiło sie białko. Czy takie wyniki mogą mieć związek z torbielą czy szukać gdzieś indziej wytłumaczenia takich wyników? Dziękuje za odpowiedz.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Witam serdecznie,
sugeruje wizytę u internisty/nefrologa. Krew i białko w moczu nie są objawami charakterystycznymi pęknięcia torbieli.
Pozdrawiam.
Witam Panią,
Proszę zapytać się Pani lekarza, czy w jego opinii, taki stan nie wymaga hospitalizacji. Jeśli pojawi się gorączka, to sugerowałbym jak najszybsze zgłoszenie się na izbę przyjęć. Takich objawów dla własnego bezpieczeństwa nie wolno bagatelizować.
Pozdrawiam serdecznie.
Dr n. med. Marek Derkacz