Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bolesność podczas oddawania moczu u 19-latka

Od tygodnia przy oddawaniu moczu towarzyszy ból. Tylko na początku, po chwili ustaje, dziś doszedł ból w okolicy jąder w czasie oddawania moczu oraz od 3 dni bardzo często muszę iść oddać mocz koło 5-15 razy dziennie. Od kilku miesięcy mam też stulejkę. Jestem umówiony na wizytę ze specjalistą ale dopiero za 2-3 tyg mnie przyjmie, i chciałbym wiedzieć czy w tym czasie mogę coś zrobić sam żeby część objawów osłabła lub zniknęła.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Niestety poza wykonaniem badań moczu i usg jamy brzusznej i jąder trudno jest rozpocząć leczenie, ponieważ objawy nie są jednoznaczne. Prosze próbować skontaktować sie z urologiem we wczesniejszym terminie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy