Bolesność żołędzi penisa podczas dotykania

Witam mój zoładz jest nadwrazliwy na dotyk to znaczy przy dotyku troche boli nie jest to taki ból ze nie moge go wgl dotykac ale troche boli i czuje dyskomfort przy tym,urolog powiedział ze to normalne ze boli bo to wrazliwa częsc ciała ale kogo bym nie zapytał i czytajac na forum to nie powinno bolec znajomi tez mowia ze ich to nie boli jak sobie z tym poradzic?? dodam ze stosunki płciowe moge odbywac ale przy seksie oralnym juz jest nadwrazliwy i odpada co robic?

Witam Pana,

Jesli pojawia się pewna nadwrazliwość dotykowa okolicy żołędzi gdy nie jest Pan podniecony- wydaje się to dość naturalne. Zgadzam się z urologiem, że to bardzo unerwiona część ciała, a przez to niezwykle wrażliwa. Jeśli podejmuje Pan jakieś manipulacje w okolicy żołędzi gdy nie jest Pan wystarczająco podniecony ( na poziomie psychicznym), mogą one być interpretowane przez mózg nie jako przyjemność ale jak coś przykrego, a nawet ból.. Możliwe też, że podejmuje Pan stymulację dotykową bez odpowiedniego nawilżenia tej okolicy członka- warto w takiej sytuacji sięgnąć po lubrykant i sprawdzić czy nadwrazliwość nadal się utrzymuje przy uzyskaniu nawilżenia żołędzi przy pomocy lubrykantu. Jesli nadwrazliwość dotykowa żołedzi uniemożliwia seksa oralny, to można albo próbować zmienić ten rodzaj stymulacji na delikatniejszy, inny, lub czasowo z z niego zrezygnować na rzecz innych form Ars Amandi. Jeśli kłopoty będą się utrzymywać lub pogłębiać, wtedy warto zgłosić się na konsultację do lekarza seksuologa.

Pozdrawiam!