Bolesny siniak na lewej piersi podczas karmienia

Na lewej piersi od tygodnia mam coś w rodzaju siniaka, jest to sine wielkość 1 złotówki. Jest to trochę nabrzmiałe i miękkie ,przy dotyku wyczuwam grudki trochę mi to przypomina pęcherz ale siny kolor trochę mnie niepokoi, czy to może być czyrak ? Dzisiaj dwa razy poczułam ukłucie dosyć bolesne ,dodam że nie karmie piersią . Czy mam tą zmianę obserwować dalej czy powinnam się z tym zgłosić do lekarza ?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Zmiana o której Pani pisze to prawdopodobnie zwykłe podbiegnięcie krwawe (siniak) powstałe wskutek urazu. Czyrak charakteryzuje się występowaniem guza, martwiczego czopa i zaczerwienienia. Proszę obserwować zmianę, stosować ciepłe kompresy i maści z wyciągiem z arniki przyspieszające resorpcję krwiaka.