Brak kości skroniowej a loty samolotem

BRAK KOŚCI SKRONIOWEJ A LOT SAMOLOTEM. Witam. 7 lat temu miałam wypadek. Upadek z konia. Zmiażdżyło mi kość skroniową, oraz miałam krwiaka. Rok temu urodziłam dziecko i miałam robione badanie głowy i wszystko było dobrze. Moje pytanie czy mogę latać samolotem?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że tak, ale konieczne jest poznanie materiału z jakiego jest wykonana płytka jako implant kości skroniowej. Proponuje udać się do lekarza neurochirurga aby mieć odpowiednie zaświadczenia, także w języku angielskim, aby nie mieć kłopotów przejścia przez kontrolę lotniskową.