Brak objawów a ryzyko chorób wenerycznych

Witam, czy jeśli nie mam żadnych objawów chorób wenerycznych(tzn owrzodzeń zaczerwienień itd itp) oznacza że jestem zdrowy? czy niektóre choroby są bezobjawowe?

Większość schorzeń wenerycznych daje objawy w postaci wydzieliny z narządów płciowych, pieczenia czy owrzodzeniem. Bezobjawowe może być jednak zakażenie wirusem HIV czy hsv.